5 گل برتر گابریل باتیستوتا برای آ اس رم

گابریل باتیستوتا فوتبال حرفه‌ای را از تیم نیولز اولد بویز در سال ۱۹۸۸ شروع کرد و بعد از آن به تیم‌های بوکاجونیورز و ریورپلاته پیوست.

    در سال ۱۹۹۱ به تیم فیورنتینا رفت و ۹ سال در آنجا بازی کرد. بهترین دوران فوتبال باتیستوتا در سال‌های متمادی حضور در شهر فلورانس ایتالیا و تیم محبوب این شهر، فیورنتینا رقم خورد اگر چه هیچگاه گابریل نتوانست عناوین ارزشمند قهرمانی را با این تیم به دست آورد، ولی حدود ده سال حضور در آنجا او را به یکی از اسطوره‌های غیر بومی این شهر تاریخی تبدیل کرد، به گونه‌ای که مجسمه‌ای از او ساخته شده و در یکی از میدان‌ها نصب گردید. حتی زمانی که پس از یک دهه حضور در فلورانس به رم کوچ کرد و در کنار توتی و یارانش ماشین تهاجمی خطرناکی را تشکیل داد نیز همچنان در قلب طرفداران فیورنتینا بود. گابریل در یکی از بازی‌هایش برابر تیم سابق خود و پس از گلزنی به آن تیم، با تشویق هواداران فیورنتینا روبرو شد و با اشک به این ابراز احساسات پاسخ داد تا ثابت شود که خوش‌اخلاقی و انسانیت یک بازیکن برای یک طرفدار تیفوسی هم در درجه اول اهمیت قرار دارد.
    باتیستوتا در سال ۲۰۰۰ برای بدست آوردن دو جام سری آ و چمپیونز لیگ به رم پیوست. او زیر نظر کاپلو در مدت سه سال بازی‌های به یاد ماندنی برای رم انجام داد. او توانست یک قهرمانی و یک نائب قهرمانی در سری آ بهمراه رم بدست آورد. باتیستوتا در این مدت به همراه توتی و مونتلا خط هجوم وحشتناکی برای حریفان به‌وجود آورد و در اولین فصل حضورش توانست ۲۰ گل بزند. باتیستوتا در اولین روزهای حضور در رم بر سر شماره ۹ با مونتلا اختلاف پیدا کرد. اما این اختلاف بزرگ نشد چون باتیستوتا همیشه ادم بزرگی بوده و اخلاق مناسبی داشت. او بالاخره شماره ۱۸ را پوشید و در سال بعد هم آن را به ۲۰ تغییر داد. در مدت سه سال او توانست در ۶۰ بازی برای رم ۳۰ گل بزند.
    گابریل عمر باتیستوتا در سال‌های پایانی فوتبال خود، به مدت نیم فصل حضور کمرنگی در تیم اینترمیلان داشت.

3 دیدگاه

  • Zana Blograna
  • 24 شهریور 1399

واقعا یکی از بهترین و جذاب‌ترین مهاجمای تاریخ فوتبال بوده و کلی برامون خاطره ساخته با اون شوتهایه دقیق و قدرتمندش ...درضم تنها بازیکنی ک تو دو جام جهانی متفاوت هتریک کرده باتی گل هستش

  • Karim Babaie
  • 24 شهریور 1399

باتی تعصب،باتی گل،باتی اسطوره و..هر چی بگی کمه بخدا.. خیلی حرفه به تیمی که ۹ سال درش بازی کردی و گل بزنی،نه تنها شادی نکنی،بلکه گریه هم بکنی...گل زیبائی که به فیونتینا زد.. اونوقت بازیکنای ما وقتی یه تیم رو ترک میکنن،تمام هم و غمشون اینه که به تیم سابقشون گل بزنن و به قول خودشون و جراید،انتقام بگیرن..!

  • Karim Babaie
  • 24 شهریور 1399

پیشنهادم اینه که مسی بازیهای باتی گل رو نگاه کنه و کمی تعصب و عرق ملی پیدا کنه.. بخدا فوتبال فقط بارسا نیست.هر چند اونجارو هم بیشتر مدیون ژاوی و اینیستا هستش.. به گواه تاریخ و اهل رسانه و مردم،دو تا از توپ طلاهاش باید و باید به ژاوی و اینیستا میرسید..منتها چون چند تا گل زده بود و متاسفانه گلزنها تو اینجور موارد بیشتر بچشم میان.. باتی گل واقعاً حیف شد.‌‌خوزه پکرمن و بیلسا آرژانتین رو نابود کردن..