جهانبخش و قوچان نژاد نامزد برترین بازیکنان آسیایی لیگ هلند

قبل از هرچیز با کلیک روی این متن :  رای به جهانبخش و قوچان نژاد  به بازیکنان ایرانی مان در سایت AFC رای بدهید

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در ادامه معرفی برترین بازیکنان آسیایی لیگ‌های معتبر اروپا، این بار به معرفی ۹ بازیکن آسیایی که سابقه حضور در رقابت‌های لیگ برتر هلند (اردیویزه) را داشته اند پرداخت و از کاربران خود خواسته تا بهترین بازیکن تاریخ این رقابت‌ها را انتخاب کنند؛ که در این فهرست نام رضا قوچان نژاد مهاجم سابق تیم ملی و علیرضا جهانبخش از کشورمان نیز به چشم می‌خورد.
در مقدمه این نظرسنجی آمده است، هلند زادگاه فوتبال و کشوری که برخی از چهره‌های تاثیرگذار این ورزش کار خود را از آنجا آغاز کرده اند، کشوری است که دارای پیشینه افتخار آمیزی در فوتبال است.
اما در حالی که لیست طولانی از ستاره‌های هلندی به نام‌های آشنایی تبدیل شده اند، این کشور همچنین سابقه پذیرش برخی از بازیکنان برجسته آسیا را نیز دارد.
سایت‌ای اف سی در ادامه به معرفی نامزد‌ها پرداخته و در معرفی جهانبخش نوشت:
علیرضا جهانبخش (ایران)
۲۰۱۳-۲۰۱۸
باشگاه ها: NEC نایمخن، AZ آلکمار
تعداد بازی ها: ۱۱۲
تعداد گل: ۳۹
افتخارات: بهترین گلزن اردیویزه (۲۰۱۷-۱۸)
قوچان نژاد و جهانبخش نامزد بهترین بازیکن آسیایی لیگ هلند
بسیاری از بازیکنان آسیایی در لیگ‌های اروپا تأثیر گذاشته اند، اما علیرضا جهانبخش وینگر ایرانی یکی از بازیکنان نخبه است که یک فصل را به عنوان بهترین گلزن رقابت‌های دسته برتر یک لیگ معتبر به پایان رسانده است.
این ستاره درخشان در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ در ۳۳ بازی ۲۱ گل زد که شامل ۲ هت تریک بود و این درخشش با ۱۲ پاس گل نیز تکمیل شد، آخرین فصل حضور جهانبخش در اردیویزه اوج ۵ سال بازی در این لیگ بود.
او با درخشش NEC نایمخن، و کسب عنوان بهترین بازیکن این باشگاه در رقابت‌های فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴، راهی آزد آلکمار شد و در بیش از ۱۰۰ بازی اردیویزه با ثبت ۳۹ گل و ۳۱ پاس گل کار خود را به پایان رساند.
سایت‌ای اف سی در معرفی قوچان نژاد نیز نوشت:
رضا قوچان نژاد (ایران)
۲۰۰۵-۲۰۰۹، ۲۰۱۶-۲۰۱۸، ۲۰۱۹- تاکنون
باشگاه ها: هیرنفین، زوله
تعداد بازی ها: ۸۲
گل ها: ۳۴
افتخارات: عضو تیم منتخب فصل 17-2016

0 دیدگاه