هنر بازیسازی با آندره‌آ پیرلو اسطوره فوتبال ایتالیا

آندره‌آ پیرلو (به ایتالیایی: Andrea Pirlo) بازیکن سابق فوتبال اهل ایتالیا می‌باشد. وی در پست هافبک برای تیم ملی فوتبال ایتالیا بازی می‌کرد.

پیرلو با تیم ملی فوتبال ایتالیا نایب قهرمانی در یورو ۲۰۱۲ و قهرمانی در جام جهانی ۲۰۰۶ را در کارنامه دارد. او به خاطر تکنیک، دریبل، دید عالی، تخصص عالی در ضربات آزاد و شوت و پاس‌های بلند و دقیق تحسین شده‌است. هم تیمی‌هایش در تیم ملی فوتبال ایتالیا به او لقب معمار را داده‌اند، زیرا پاس‌های دقیق او سبب گل‌های فراوانی برای تیم ملی شده‌است؛ و در ده سال حضورش در تیم میلان، که به قول خودش «نه سال از آن ده سال فوق‌العاده بودند.» به او لقب مترونوم داده بودند. زیرا مانند مترونوم در موسیقی که سرعت نواخت آهنگ را تنظیم می‌کند، آهنگ حرکت تیم را تنظیم می‌کرد.

3 دیدگاه

  • اميد اميديان
  • 24 تير 1399

پیرلو واقعا بی نظیر بود

یه هافبک کامل . شوت زن . یکی از بهترینا تو ضربه ایسگاهی . بازیسازی فوق العاده .حیف شد زود از یووه رفت

خیلی دوستش داشتم.....ضمنا یه کاربری هست با اسم فورزا یووه که البته همه دوستان فهمیدند و دستش رو رو کردیم،به گفته خودش یووه فن اصیل هستش و رونالدو رو شیش قدم می دونه،،،،،اما همه اینها رو توضیح دادم که بگم اگه واقعا راست میگه باید زیر چنین ویدیوهایی کامنت میذاشت اما فقط تو ویدیوهایی کامنت میذاره که مربوط به مسی و رونالدو هست .....