تمام 35 گل آنخل دیماریا در فصل 19-2018

آنخل فابیان دی ماریا هرناندز (به اسپانیایی: Ángel Fabián Di María Hernández) بازیکن تیم ملی آرژانتین و باشگاه پاری سن ژرمن است.

او متولد ۱۴ فوریه ۱۹۸۸ در آرژانتین است و به عنوان بازیکن تاکنون در تیم‌های رزاریو سنترال و بنفیکا و رئال مادرید و منچستر یونایتد بازی کرده‌است.

در سال ۲۰۰۱ در حالی که تنها ۱۳ سال داشت به تیم نوجوانان روزاریو سنترال پیوست و بعد از ۴ فصل حضور در این تیم در سال ۲۰۰۵ اولین بازی خود را انجام داد. بازی‌های درخشان دی ماریا در لیگ آرژانتین مورد توجه چند باشگاه از جمله روبین کازان قرار گرفت که این انتقال تا پای نهایی شدن پیش رفت ولی به دلایلی ناتمام ماند.

دی ماریا در ژوئیه ۲۰۰۷ به بنفیکا پیوست و به مدت سه سال در این تیم ماند و بازی‌های زیبایی را به نمایش گذاشت و همچنین زیباترین گل لیگ پرتغال را دی ماریا از فاصله ۳۰ یاردی (۲۷ متر) به ثمر رساند و مورد توجه باشگاه‌های مطرح اروپایی اینتر میلان، منچستر یونایتد و رئال مادرید قرار گرفت و در ژوئیه ۲۰۱۰ با قراردادی ۶ ساله به ارزش ۲۵ میلیون یورو به رئال مادرید پیوست و پس از درخشش در این تیم با مبلغی به ارزش ۶۵ میلیون یورو در سال ۲۰۱۴ به منچستر یونایتد پیوست و پس از یک فصل ناموفق در این تیم به تیم پاری سن ژرمن پیوست.

3 دیدگاه

  • حامد مسی عشق آرژانتین
  • 6 مرداد 1398

یکی مثل دیماریا تو یک فصل 35 گل می‌زنه و زیبا و در خدمت تیم بازی می‌کنه و هیچ ادعایی هم نداره. یکی هم مثل پنالدو کل تیم در خدمتشن و تمام ۹۰ رو تو باکس ۶ قدم خیمه زده تا دروازه خالی بزنه و آخرشم کلا چیزی حدود ۲۵ تا گل می‌زنه و ادعا داره بهترین فوتبالیست تاریخه. چیزی که واضحه اینه که جناب پنالدو، حقیقت تلخه و تو یک بازیکن متوسط به بالایی و حتی جز ۱۰ فوتبالیست برتر تاریخ هم نیستی چه برسه بهترینش باشی.

  • Chelsea Shahab
  • 7 مرداد 1398

وقتی فوتبال تبدیل به تجارت میشه همین میشه .واسه جذب مخاطب هرکاری میکنن اینه قدرت رسانه و تبلیغات

  • Russell m
  • 7 مرداد 1398

مثل اینکه سلطان رونالدو این دوتا رو هم سوزونده من فک کردم فقط امیر منصوری و گاد آف رو داغون کرده نگو اینام هستن 🤣🤣 اشکال نداره عمو جون هروقت مشقات تموم شد بعدش یه پماد سوختگی بزن😂😂