آلیسون بکر گزینه ای شایسته برای کسب توپ طلا

الیسون رامسس بکر (پرتغالی: Alisson Ramses Becker; پرتغالی برزیلی:[ˈalisõ ˈbɛkeʁ]؛ زادهه ۲ اکتبر ۱۹۹۲) که بیشتر با نام الیسون شناخته می‌شود، بازیکن فوتبال اهل برزیل است که در پست دروازه‌بان برای لیورپول در لیگ برتر فوتبال انگلستان و تیم ملی فوتبال برزیل بازی می‌کند.

آلیسون کار خود را از باشگاه اینترناسیونال آغاز کرد که در بیشتر از ۱۰۰ بازی برای این تیم به میدان رفت و کمپیوناتو گاوتو را در چهار فصلی که در این تیم بود از آن خود کرد. در سال ۲۰۱۶ با قراردادی به مبلغ ۷٫۵ میلیون یورو به باشگاه آ.اس. رم پیوست. الیسون در سال ۲۰۱۸ به لیور پول پیوست و با لیورپول دستکش طلا لیگ جزیره در اولین فصل حضورش با ۲۰ کلین شیت گرفت و با لیورپول نایب قهرمان لیگ جزیره و برای ششمین بار با پیروزی مقابل تاتنهام قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. او به دومین دروازه بانی تبدیل شد که در فینال لیگ قهرمانان اروپا کلین شیت کرده است.

3 دیدگاه

  • فرشاد بالتا
  • 19 تير 1398

وقتی کریس رونالدو باشه بازیکنان دیگه حتی مارادونا وپله ام به چشم نمیاد آلیسون که دیگه هیچی باز آلیسون بهتر از مسیه

  • A Sh
  • 19 تير 1398

وقتی سنت یک رقمی باشه و تعصب بیجا داشته باشی رونالدو و مسی و مارادونا و زیدان وپله و... همه به چشم نمیان... آخه رونالدو امسال چه کار کرد که شایسته باشه؟ در گلزنی و پاس گل و بازیسازی و کفش طلا و بیشترین گلزنی ucl فکر کنم میدونی کی امسال آمارش از همه بیشتره؟ در گرفتن جام هم یه سری آ گرفت که یووه هشت سال متوالی داره میگیره، در سطح ملی هم با دوتا بازی یه جام دوستانه گرفت که دیگر بازیکنان هم در آن شریک هستند.. من با این همه آمار بالا بازهم آلیسون رو شایسته توم طلا میدونم نه بخاطر جامهایی که گرفت بلکه واقعا سطح بالا و تاثیرگذار بازی میکنه.. عزیزم باید بدونی که فعالیت در شبکه های مجازی و تبلیغات و سیکس پک ربطی به توپ طلا نداره و آمار فردی و تاثیرگذاری مهمه.

  • فرشاد بالتا
  • 19 تير 1398

مسی چرا از بارسا بیرون نمیاد چون میدونه اونجا همه از بارسا میترسند بره بایرن که همش قهرمانه آلمانه شما چندسالته آقا پیره فقط توی ی تیم با یک پا و دروازه خالی زدن اونم با هورمون بزرگ شدن افتخار داره لابد